Využijte prostor dětského pokoje na maximum

icon04.08. 2022
iconDaniel Marysko

Možná jste také v podobné situaci. Máte dvě děti, hypotéku na menší byt 3+1, přičemž potřebujete do jednoho pokoje vměstnat kromě dvou dětí i hromady oblečení a hraček, pracovní stoly, postele... a to vše hned dvakrát! 

Základem je praktický nábytek

Vyhoďte starší nepraktický nábytek a poohlédněte se po lepším a modernějším. Co třeba takový mobilní pojízdný nábytek na kolečkách? Nebo vestavěná skříň? Mobilní skříň může perfektně posloužit jako dělící stěna mezi hrací zónou a spacím koutem. Vestavěná skříň má zase schopnost pojmout velké množství věcí, které jsou uloženy na relativně malém prostoru.

Patrová postel a posuvné dveře

Místo se dá ušetřit i pomocí posuvných dveří do pokoje. Odpadne tak nutnost zanechat volný prostor pro otevření dveří. Populárním prvkem dětských pokojů jsou rovněž patrové postele. Jejich výhodou je, že kromě funkčnosti bývají také vysoce dekorativním prvkem. Nejlepším řešením je umístit postele do rohu pokoje (tvar L), přičemž ve zbytku prostoru pod horní postelí může stát pracovní stůl nebo menší skříň. Při upevňování horní postele nezapomínejte na kvalitní zábrany, které ochrání vaše dítě před pádem z výšky. Patrové postele nejsou vhodnou variantou pro všechny byty. Byt musí mít dostatečně vysoký strop, v opačném případě na tuhle vychytávku zapomeňte.

Stěny využijte stejně efektně jako zem

Nezapomínejte ani na stěny dětského pokoje. Je to prostor k využití jako každý jiný. Jen si musíte lépe rozmyslet, co se dá a nedá na stěny umístit. Obrazy a plakáty nahraďte poličkami, které mohou pojmout knihy, učebnice a jiné věci, které se jinam nevejdou. Praktické jsou i látkové kapsáře a nástěnky. A pokud jsou vaše děti milovníci seriálů a pohádek v televizi, ale nemáte ji kam dát, můžete ji umístit na stojan, který se upevňuje přímo na stěnu a zabere sotva pár centimetrů čtverečních stěny.