Vestavěné skříně na míru

icon16.08. 2022
iconDaniel Marysko

Nábytek na míru dokáže naplno využít jakýkoliv prostor včetně těch atypických jako například v podkroví a dalších. Navíc vám výrazně pomůže při úklidu místnosti, takže již nebudete muset utírat prach ze skříní a kolem nich. Tahle zbytečná místa budou nyní vyplněna beze zbytku.

Jak nejlépe postupovat při jejich výběru?

Nejdříve si změřte prostor, který chcete vyplnit. Při kalkulaci hloubky počítejte ještě s pár centimetry pro kolejnice, do kterých budou zasazeny posuvné dveře. Při montáži musí být podlaha stoprocentně rovná, proto si vemte do ruky vodováhu a zkontrolujte ji. V případě křivé podlahy je zapotřebí prostor pod skříní uměle dorovnat.

Dalším krokem je nákres plánku vnitřního uspořádání a vnějšího vzhledu vestavěné skříně. Při řešení samotného vzhledu skříně se inspirujte již existujícími skříněmi. Inspiraci můžete nalézt nejen zde, ale i na různých webech týkajících se moderního bydlení. Možností je opravdu spousta. I počet posuvných dvířek se liší dle preferencí každého z nás. Volba vnitřního uspořádání už bude větší oříšek. Vzhledem k tomu, že vám může skříň na míru sloužit třeba do konce života, je potřeba vše důkladně promyslet. Máte skříň plnou kabátů a bund a nynější šatní skříň vám už zkrátka nestačí? Nebo spíše oceníte více poliček, úložných boxů nebo zásuvek? Na to vše si musíte odpovědět a podle toho volit množství jednotlivých komponent. Zeptejte se výrobce na další možnosti. Například velmi oblíbeným prvkem je drátěný koš na boty, výsuvné žehlící prkno nebo koš na špinavé prádlo. Užitečným elementem je rovněž sklopná šatní tyč, která umožní využít i horní část skříně, kam normálně nedosáhnete. Jen vy přesně víte, co od skříně očekáváte, proto vše hoďte na papír a poraďte se s odborníkem, zda je váš nápad proveditelný či nikoliv.

Třetím krokem je výběr materiálu a barvy. Skříně jsou většinou vyráběny z dřevotřísky, barva vnitřních prostor bývá většinou bílá díky kontrastu k uloženým věcem. Vnější prostor už záleží na individuálních potřebách každého zákazníka. Na úplný závěr se s dodavatelem dohodněte na detailech, tzn. na době doručení a přesné ceně za samotnou skříň montáž a dopravu, ať vás pak nic nepříjemně nepřekvapí. Výroba trvá většinou dva až tři týdny a samotná instalace kolem pěti hodin.