EGGER

icon16.08. 2022
iconDaniel Marysko

Společnost Egger byla založena roku 1961 Fritzem Eggerem původně jako rodinný podnik na výrobu dřevotřískových desek. V současné době skupina EGGER vyrábí na 17 místech po celé Evropě a exportuje materiál do celého světa. Společnost se soustřeďuje na výrobu širokého spektra produktů od vysoce hodnotných laminátových podlah, přes trendové materiály pro výrobu nábytku a interiérovou výstavbu, až po ekologické materiály k výstavbě ze dřeva. Hlavním heslem je spojení funkčnosti s estetičností.

Společnost člení výrobní sortiment do následujících kategorií:

Industry – Produkty z této řady jsou určeny převážně pro větší zákazníky z řad nábytkářského průmyslu a výrobců dřevostaveb. Snahou je vytvořit řešení podle individuálních představ, které zohledňuje funkčnost, hospodárnost, kvalitu a novodobý design.

Professional - Výrobní řada Professional je určena projektantům, architektům a řemeslníkům. Produkty jsou objednávány v menším množství a prostřednictvím široce rozvětvené dealerské sítě se velmi snadno a rychle dostanou do každého skladu. Bohatá servisní nabídka je samozřejmostí - od osobní poradenské služby, přes na míru vytvořené koncepty v rámci Egger partnermarketingu, až po velmi bohatou informační nabídku na internetu.

Home – Do této kategorie spadají výrobky pro domácí kutily - odpovídající trendu a jednoduše použitelné. Specifický výrobní sortiment je dodáván do známých nadnárodních řetězců, takže se výrobky snadno dostanou od velkoskladu až k zákazníkovi.

Egger nabízí výrobu nábytku a interiéru, přičemž si můžete vybrat z rozmanité škály dekorů, které si můžete prostudovat přímo na stránkách zde. Dalším produktem jsou stavební výrobky, například certifikované masivní dřevo, jehož výroba je zcela podřízena specifickým požadavkům zákazníků, dále pak podlahové, OSB desky a další. Stěžejním bodem v nabídce produktů jsou podlahy, které se vyznačují robustností a dlouhou životností. Patří sem laminátové podlahy a podlahy EGGER CORK+. Laminátové podlahy se vyznačují lákavým vzhledem a snadno se udržují. Navíc jsou velmi praktické – rychle se pokládají a lze je velmi snadno demontovat. Díky robustnímu povrchu jsou odolné proti oděru a poškrábání. Podlahy aqua+ jsou navíc vysoce voděodolné, takže naleznou své využití kdekoliv – v kuchyních, koupelnách, chodbách atd.
Protože společnost dbá na ekologii, veškeré výrobky neobsahují PVC a jiná změkčovadla a lze je tak kompletně recyklovat. Podlahami a nábytkem to nekončí. Zákazník si přijde na své i co se příslušenství týče. Egger nabízí širokou škálu produktů, mezi které patří například: podložky pod podlahu, podlahové lišty a profily, nástroje na pokládku, LED diodové osvětlení, prostředky na údržbu a péči a nástroje na drobné i větší opravy.